Ataşehir Kapı otomatiği Arıza

Ataşehir -kapı otomatiği-arıza

Ataşehir Kapı otomatiği Arıza

Ataşehir Kapı otomatiği Arıza Servisi Kapılar hareketli mekanizmalar olduğu için kablolar yıpranıp kopabilir ya da deforme olmuşsa iletkenliğini kaybedebilir kontrol etmekte fayda var.

Akıllı kapı otomatiğinde, diafon görüntülü sistemi ile birlikte çalışmaktadır. Diafon sistemine bağlı olduğu için diafondan gelen komutlar ile birlikte çalışmakta ve diafon arızalarında kapı otomatiğini etkilemektedir. Konumuz şu anda kapı otomatiği arızalarıdır fakat en yakın sürede diafon arızalarını da sizlerle paylaşacağız. Akıllı kapı otomatiği genelde karşılığı olan(sabit), anahtar görevi gören mıknatıs ile denk gelmediğinde arıza oluşmaktadır. Bu arızada kapı otomatiği sürekli olarak uyarı sesi yaymaktadır. Mıknatıs hareketli olan kısmın mıknatısına göre ayarlanarak bu arıza giderilmelidir.

Ataşehir -kapı otomatiği-arıza

Aynı şekilde trafosu bulunan akıllı kapı otomatiği ölçülmeli ve kontrol edilmelidir. Trafo sağlam ise kapı otomatiğinin içerisinde bulunan fırçalı motorun kömürü bitebilir ve motoru çalıştırmadığı için kapı kapanmaz sürekli uyarı sesi verir. Motor yenisi ile değiştirilmelidir.(karbon motor kullanılmalıdır).

Kale Kilit mühendislerince titiz bir Ar-Ge sürecinin ardından hayata geçirilen Kale Motorlu Otomat (KD050/30-400), “7 saniye içerisinde otomatik kilitleme özelliği” sayesinde “açık apartman kapısı” endişesine son veriyor. Uzaktan kumandadamla anahtar ve elektronik kart gibi birçok temassız geçiş imkanını bir arada sunan Kale Motorlu Otomat, bu sayede kullanıcılarına üst düzey konfor ve kullanım rahatlığı sağlıyor.

Apartman veya diğer binaların ana giriş kapılarının, ısı kaybı ve güvenlik açısından kapalı tutulması gerekir. Bu amaçla kapı, genelde hidrolik bir kol düzeneği ile sürekli kapalı tutulur.

Dışarıdan gelen kişiye kapının otomatik olarak açılmasını sağlayan elektrikli elemana kapı otomatiği denir. Kapı otomatiği üzerinde gergi zincirleri vardır, bu gergi zinciri ayarlanarak iyi bir açılma sağlanmaktadır. Yeni yapılan kapı otomatiklerinde bu zincir düzeneği kaldırılmıştır, kapı otomatiğine enerji geldiğinde direk kapı açılmaktadır.

  • Elektromekanik zincirli kapı otomatiği
  • Zincirsiz akıllı kapı otomatiği olarak 2 tiptir.

Kapı Otomatiğinin Yapısı

Kapı otomatiği çok katlı konutlarda ana giriş kapısını otomatik olarak açmada kullanılan araçtır. Yapı olarak bobin, nüve, palet, yay, kurma kolu gibi parçaların birleşiminden oluşur.

Kapı otomatiğinin bobinine AC 8 – 12 Volt uygulandığında bu eleman elektromıknatıs hâline gelerek paleti çeker. Paletin hareket etmesi tırnak düzeneğini çalıştırarak sert yaylı açma düzeneğiyle kapıyı açar.

Soru SorTelefon Et