Ataşehir Saç Düzleştirici Tamiri

Ataşehir Saç Düzleştirici Tamiri

 

Günün her saatinde ısınmasını bekleyerek kullanıma uygun duruma gelir. Ardından istenen şekilde bozuk olan saçların düzenli görünmesini sağlar. Daha çok bayanlar tarafından kullanılsa da çağımızda erkeklerde kullanmaktadır. O kadar yaygınlaşmıştır ki ürünü üreten pek çok marka vardır.

Saç Düzleştirici Nedir, Tamiri Nasıl Yapılır?

Saç düzleştiricileri adından anlaşılacağı üzere saçı düzleştirmek hatta çeşitli uğraşlar neticesinde saça şekil vermek mümkün. Saçların güzel görünmesini sağlarken hemde dikkatli kullanılması gerekli olan bir üründür.

Ürünler üstünde aparat, gövde ve sıcaklığı sağlamayı başaran rezistans bulunmaktadır. Isınan saç düzleştiricisi kullanım için hazır olur fakat unutmamak da fayda var sıcaklığa özen gösterilmelidir.. Ayrıca kullanım ömürleri sınırlı olan ürünlerdir. Arızalanabilir bu durumda yapılacaklara göz atalım.
Arıza Nedenleri

Cihaz sıcaklığı ayarlandığı halde ısınmıyor, sorun oluşturuyorsa aşağıda belirtilen nedenlere bağlı olabilir.

Saç düzleştiricisi hiç çalışmıyor olabilir.

Üzerinde bulunan gövdesinde deformasyon ve erime olabilir.
Ürünün çalışmasına yarayan kademe anahtarı bozulmuş olabilir.
Saç düzleştiricisi uzun süre çalışır konumda olduğu halde istenen ısıya gelmeyebilir.

Cihaz Hiç Çalışmıyor

Çözüm için öncelikle cihaza enerji gelip gelmediğine bakılır. Prize takıldıktan sonra kontrol edilir. Çalışmıyorsa devamlı kullanılacak olan ürün olduğu için kablolarına bakılır. Şayet kablolarda deforme ve eziklik var ise nedeni bu olabilir. Bu durumda kablo değişimi yapılması gerekir. Fakat kablodan kaynaklı olduğunu anlamak için avometre ile ölçmeliyiz.

Ürün fazla kullanıldığında aşırı ısıdan dolayı kendisini muhafaza etmeye almak için çalışmayı durdurabilir. Soğuduktan sonra çalıştırılması çok daha uygun olur. Cihazın rezistansı veya anahtarı bozulmuş olabilir. Bunların kontrolünü yapabilmek için cihazı açıp içerisine bakmak gerekmektedir. Eğer bilginiz yoksa Usta Elektrikçi firmasını aramak işinizi kolaylaştıracaktır.

Kablo bozulmuş ise piyasa araştırması yapılarak ekonomik fiyata kablo alınabilir.
Gövdede Plastik Kısmında Deformasyon ve Erime Var

Böyle bir durumda karşılaşıldığında evvela rezistansın bulunduğu kısım bozulmuş olabilir. Plastiğe temas edebilir bu da deformasyon ve erimeye neden olur. Ayrıca termik bozulmuş ve bu sebeple fazla ısınarak böyle bir zarar vermiş olabilir.
Kademe anahtarı bozuk olabilir

Cihazın içi açıldığında her ey görüleceği için ilk bakılması gerekli olan kademe anahtarının durumudur. Bozulmuşsa değiştirmek gereklidir. Özellikle değişimden sonra hala sorun devam ediyorsa devre elemanlarında sorun olabilir.
Isıtıcı Belli Bir Müddet Çalışıyor Fakat İstediğimiz Isıya Gelmiyor

Rezistans sorunlu olabilir fakat rezistanstan önce termiğe bakılması gerekir. Bu konu da Usta Elektrikçi firması ile görüşmeniz çözüm konusunda işini kolaylaştıracaktır.

Soru SorTelefon Et