Ataşehir Güvenlik Kamerası Kurulumu

Ataşehir Güvenlik kamerası kurulumu

Ataşehir Güvenlik Kamerası Kurulumu

Arıza Bakım ve Onarımı

 

Güvenlik ve tedbiri sağlamada en çok tercih edilen sistemlerin başında güvenlik kamerası sistemleri gelebilmektedir. Konu güvenliği sağlamak olduğundan Kaliteli Malzemeler ile kurulum önemlidir, kamera sistemlerinde projelendirme aşamasından kamera montajına kadar her süreç büyük önem taşıyabilmektedir. Bu nedenle kamera sisteminin etkin ve verimli kullanılabilmesi için güvenlik kamerası kurulumunun yetkili kişilerce yapılması gerekebilmektedir.

Dış alan İzlemek için Yapılıcak kamera kurulumlarına Kablo kanal maliyeti etkiler Kanal montajı yapılmaması Kamera kabolarının Güneş ve yağmura Maruz kalmasından ötürü Kullanım ömrü hızlı şekilde kısalır ve Görüntü kalitesini büyük ölçüde etkiler. Dış mekan sokak kayıtları için Mutla kanal içerisinden yapılmalıdır montaj buda kurulum maliyetini artırmaktadır 16 lık kanalın 2021 yılı maliyeti  10 tl metre fiyatıdır.
Güvenlik kamera sistemi kurulumu, kamera montajı, kamera kurulumu nasıl yapılır ?

Kamera sistem kurulumu, kamera montajı uygularken dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar vardır.
Sistemimizde kullanacağımız güvenlik kamerası tipi ve özelliği
Farklı tiplere ve özelliklere sahip kamera çeşitlerinden bizim için uygun olanın seçmemiz gerekir. Kameranın takılacağı ortam dışarıda ise IP65 sıtandardına sahip su geçirmeyen bir dış ortam kamerası yada kasadaki para alışverişini görmek istiyorsak uzaklık yakınlık ayarı yapabileceğimiz varifocal lensle birlikte bir box kamera kullanmamız gerekmektedir.Kameranın takıldığı ortamda belli olmasını istemiyorsak pır dedektör görünümlü gizli kamera kullanabiliriz.

Güvenlik kamerası sisteminin montajına geçilmeden kameraların kurulacağı yerler belirlenmelidir. Kamera kurulumu yapılacak alan ile görüntülenmek istenen yer arasında engel bulunmamalı ve kameranın güneş ışınlarını doğrudan almadığı yerler tercih edilmelidir. Kameraların kurulacağı yer belirlendikten sonra Dijital Kayıt Cihazının (DVR) koyulacağı yer belirlenmelidir. Bu yerin monitöre yakın ve kablolama doğrultusunda seçilmesi ekonomiklik kazandırabilmektedir.  DVR’ın konulacağı yer belirlendikten sonra kablolama işlemi yapılmaktadır. Güvenlik kamerası tesisatında her kamera için ayrı kablo çekilmekle birlikte 2+1 kamera kablosu ya da 4+1 kamera kablosu kullanılabilmektedir.

Güvenlik kamerası kablolama işlemlerinden sonra kamera montajı yapılabilmektedir. Kamera montajı yapılırken kablolar ile kameranın uç bağlantıları gerçekleştirilmektedir. Bu bağlantılar aracılığıyla görüntü, ses ve güç iletimi yapılabilmektedir.

Güvenlik kamerası ile kablo bağlantılarının yapılmasının ardından bazı sistemlerde DVR cihazının harddisk bağlantısı yapılabilmektedir. Güvenlik kamerası harddisk bağlantısı, DVR içerisinde harddiskin bulunmadığı durumlarda yapılabilmektedir. DVR içerisindeki harddiskin, besleme ve data bağlantıları yapıldıktan sonra görüntüleyici bağlantısı yapılabilmektedir.  Güvenlik kamerası görüntülerinin izleneceği cihazlar (monitör, televizyon vb.) ile DVR üzerindeki VGA, HDMI çıkışları arasındaki bağlantı gerçekleştirilerek güvenlik kamerası sistemi kurulumu tamamlanabilmektedir.

Soru SorTelefon Et